SUALTI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI - 16:22 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
KATO DAĞI’NDA BALAYI - 16:01 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
EGE DENİZİ’NDE DEPREM - 15:36 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
OKÇULUK ALANI AĞAÇLANIYOR - 15:25 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
MAHALLE İFTARLARI BAŞLIYOR - 14:59 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
İKRAMİYE VE MAAŞLAR ERKENDEN - 14:44 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
SANDIK SAYISI BELLİ OLDU - 12:46 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
AÇILIŞI TURAN YAPTI - 12:30 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
İNCE’DEN KÖPRÜ AÇIKLAMASI - 11:50 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce
CUMHURBAŞKANI İSTANBUL’DA - 11:13 - 1 ay 1 ay 2 hafta önce

ZİRAAT ODASI OLDUKÇA FAALDİ

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail KAYA, hafta başında Çanakkale Ziraat Oda Başkanlarının da katıldığı TZOB eğitim semineri için Ankara’ya gittiler. Eğitim aralarında ziyaretler de gerçekleştirdiler. İlk olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet DANİŞ’i ziyaret eden başkanlar, ardından Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’e konuk oldular. Görüşmelerde Çanakkale tarımı, fiyatlar, hastalıklarla mücadele ve kurulacak Ezine Gıda İhtisas OGB ana madde oldu. İki günlük TZOB Eğitim Semineri’nde Oda Başkanlarına hukuk, odalar organizasyonu, muhasebe, personel, tescil, SGK, aidat uygulamaları, ZOBİS ve bilgi işlem uygulamaları, medya ve medya ile ilişkilerin yönetimi, teftiş ve yönetimde protokol konularında ayrıntılı bilgiler geçildi. Seminerde Oda Başkanlarının görüş ve önerileri alındı, bölge sorunları tartışıldı.

 Çanakkale Valisi Orhan TAVLI’nın başkanlığında Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılan tarımın tüm paydaşlarının buluşma toplantısına Çanakkale Ziraat Odası Meclis Başkanı Necmi MUTLU da katıldı. Sunum ve sohbet eşliğinde geçen toplantıda 2016 yılın değerlendirmesi ve 2017 de yapılabilecek projeler ile ilgili kararlar verildi. Meclis Başkanı Necmi MUTLU toplantı sonrası Vali Orhan TAVLI’ya Çanakkale tarımına verdiği destekten dolayı hediye sepeti takdim etti.

 21-23 Şubat tarihleri arasında Parion Otel’de düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Saroz Körfezi ÖÇKB (Özel Çevre Koruma Bölgesi) yönetim planı ikinci paydaş toplantısına Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyemiz Şener AKÇAY  da katıldı. Üç gün süren toplantıda 22 Aralık 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile “Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilan edilen Saroz Körfezi ÖÇKB’nin (Özel Çevre Koruma Bölgesi) denizel alan 538,76 km2, adalar dahil karasal alan 191,45 km2 olmak üzere tamamının Gelibolu ilçesi sınırları içerisinde kalan toplam alanın 730,21 km2 olduğunun anımsatıldığı toplantıda, daha sonraki uygulama hedefleri ve hedeflere ulaşmak için organize edilen faaliyetler sunumla aktarıldı. VİLDAN DİNÇ 

En yeni fotoğraflar

Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Dur Yolcu Gece Ali Beyhan BEYAZLAR
18 Mart 1915 Yazısı Çanakkale Gece Ali Beyhan BEYAZLAR
Gün batımı Vildan Dinç
Sarıçay Manzarası Vildan Dinç
Gökyüzü ve Çanakkale Vildan Dinç
Çanakkale Bozcaada Limanı
Çanakkale boğazı gün batımı
Design & Coding kerataif işler