DARDANEL
Dilek Akşen
Köşe Yazarı
Dilek Akşen
 

Arabaya sen bin faytona ben dönemi mi başladı?

Çanakkale’de arabaya sen bin faytona ben dönemi mi başladı! Yerel seçim siyasetine kan geldi; kulislerde dolaşan gayri resmi bilgiler de netleşmeye başladı. Kuliste bilgi dolaştığı falan da yok aslında; görünen köy ve kılavuz hikâyesi de o neyse… Belediye Başkanlığı bir hizmet makamıdır. Hizmet ve makam kelimeleri arasındaki onurlu bağlantıyı anlatmak haddim değil de bu kadar istekli görmek de beni şaşırtmıyor değil… En nihayetinde; temelde; bir şehir veya ilçenin temizlik, aydınlatma, su ve elektrik gibi ortak ihtiyaçlarını ve hizmetlerini gerçekleştirmek üzere geliyorlar makama… Sosyal belediyecilik boyutunu anlatmaya bu köşe yetmez… Kulislerde başka sözler geziniyor bu günlerde… Gerçekten hizmet etmek; şehrin çehresini değiştirmek, yaşamı daha da kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için mi adaysınız yoksa örgütçe arabaya sen bin faytona ben mi diyorsunuz… ------------------ Bir torba yasa var! TBMM'ye sunulan torba yasa teklifinde, dövizden elde edilen faiz gelirleriyle borsadan kazanılan paralara uygulanan vergi oranlarının yüzde 40'a kadar çıkarabilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yetki verilmesi öngörülüyor. Bu köşe bunu da anlatmaya yetmez… -------------------- Dilan Polat sadece figür! Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Daha çok faiz elde etmek için tertip edilmiş fon oyunları, milyon dolarlarını bu fonlara bağlayan tanınmış simalar, bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan şaibeli soytarılar milletimizde haklı bir öfkeye neden olmaktadır" dedi. Bu meseleyi Dilan Polat çıkmazına sokmak başka bir şeyin üstünü örtmekten öte gider mi? Lama gibi telefon ekranına tükürerek oluşumunu tamamlamış bir rahatlama türü ile tavır sergileyen bir bilincin gücü neyi ak’lamaya yeter! Bu meseleyi Polatgillerden çıkarıp üst kata çıkmak kimlerin ayaklarını yoruyor! ----------------------- Kadın cinayetlerinin önüne geçemezsiniz! Sivil Toplum Kuruluşları, BARO’lar, dernekler, genelgeler ve adını sayamadığım tüm destekçiler aktivistler;   İstanbul Sözleşmesi’ni erkeklerin kahır ekseriyetine sayfa sayfa yedirseniz; kadın cinayetlerinin önüne geçemezsiniz!  Toplumsal cinsiyet eşitliğini, okul öncesi dönemden itibaren çocuklara, yine aynı dönemden itibaren o çocukların ebeveynlerine ana ders olarak öğretmezsek,   kimlik, özdeğer, özbenlik özgüven, sevgi, aşk, ayrılık ve fikir çatışması gibi kavramları, örnekleyerek, her dönemde altını çizerek anlatmazsak ve anlamalarını sağlayamazsak kadın cinayetlerinin önüne geçemeyiz!       
Ekleme Tarihi: 28 Kasım 2023 - Salı
Dilek Akşen

Arabaya sen bin faytona ben dönemi mi başladı?

Çanakkale’de arabaya sen bin faytona ben dönemi mi başladı!

Yerel seçim siyasetine kan geldi; kulislerde dolaşan gayri resmi bilgiler de netleşmeye başladı.

Kuliste bilgi dolaştığı falan da yok aslında; görünen köy ve kılavuz hikâyesi de o neyse…

Belediye Başkanlığı bir hizmet makamıdır.

Hizmet ve makam kelimeleri arasındaki onurlu bağlantıyı anlatmak haddim değil de bu kadar istekli görmek de beni şaşırtmıyor değil…

En nihayetinde; temelde; bir şehir veya ilçenin temizlik, aydınlatma, su ve elektrik gibi ortak ihtiyaçlarını ve hizmetlerini gerçekleştirmek üzere geliyorlar makama…

Sosyal belediyecilik boyutunu anlatmaya bu köşe yetmez…

Kulislerde başka sözler geziniyor bu günlerde…

Gerçekten hizmet etmek; şehrin çehresini değiştirmek, yaşamı daha da kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için mi adaysınız yoksa örgütçe arabaya sen bin faytona ben mi diyorsunuz…

------------------

Bir torba yasa var!

TBMM'ye sunulan torba yasa teklifinde, dövizden elde edilen faiz gelirleriyle borsadan kazanılan paralara uygulanan vergi oranlarının yüzde 40'a kadar çıkarabilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yetki verilmesi öngörülüyor.

Bu köşe bunu da anlatmaya yetmez…

--------------------

Dilan Polat sadece figür!

Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Daha çok faiz elde etmek için tertip edilmiş fon oyunları, milyon dolarlarını bu fonlara bağlayan tanınmış simalar, bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan şaibeli soytarılar milletimizde haklı bir öfkeye neden olmaktadır" dedi.

Bu meseleyi Dilan Polat çıkmazına sokmak başka bir şeyin üstünü örtmekten öte gider mi?

Lama gibi telefon ekranına tükürerek oluşumunu tamamlamış bir rahatlama türü ile tavır sergileyen bir bilincin gücü neyi ak’lamaya yeter!

Bu meseleyi Polatgillerden çıkarıp üst kata çıkmak kimlerin ayaklarını yoruyor!

-----------------------

Kadın cinayetlerinin önüne geçemezsiniz!

Sivil Toplum Kuruluşları, BARO’lar, dernekler, genelgeler ve adını sayamadığım tüm destekçiler aktivistler;   İstanbul Sözleşmesi’ni erkeklerin kahır ekseriyetine sayfa sayfa yedirseniz; kadın cinayetlerinin önüne geçemezsiniz!

 Toplumsal cinsiyet eşitliğini, okul öncesi dönemden itibaren çocuklara, yine aynı dönemden itibaren o çocukların ebeveynlerine ana ders olarak öğretmezsek,   kimlik, özdeğer, özbenlik özgüven, sevgi, aşk, ayrılık ve fikir çatışması gibi kavramları, örnekleyerek, her dönemde altını çizerek anlatmazsak ve anlamalarını sağlayamazsak kadın cinayetlerinin önüne geçemeyiz! 

 

 

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tontv.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.