RÜZGAR TESTİ MÜJDESİ GİDER'DEN GELDİ - 13:15 - 7 dak 58 sn önce
TURAN’A ANLAMLI HEDİYE ERAYEFE’DEN GELDİ - 13:06 - 16 dak 51 sn önce
ÇANAKKALE TÜP BEBEK MERKEZİNE KAVUŞUYOR - 12:51 - 31 dak 51 sn önce
CHP MERKEZ İLÇEDE DEVİR TESLİM TÖRENİ - 12:23 - 1 saat 11 sn önce
SANAT NEREDEYSE TURAN ORADA - 12:51 - 1 gün 32 dak önce
ŞİDDETLİ LODOS TEKNE BATIRDI - 10:47 - 1 gün 2 saat önce
DENİZLERİN PRENSİ GRAM ALTINLA YARIŞIYOR - 10:44 - 1 gün 2 saat önce
MESUDİYE ZIRHLISI ŞEHİTLERİ UNUTULMADI - 10:38 - 1 gün 2 saat önce

ZİRAAT ODASI OLDUKÇA FAALDİ

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail KAYA, hafta başında Çanakkale Ziraat Oda Başkanlarının da katıldığı TZOB eğitim semineri için Ankara’ya gittiler. Eğitim aralarında ziyaretler de gerçekleştirdiler. İlk olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet DANİŞ’i ziyaret eden başkanlar, ardından Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’e konuk oldular. Görüşmelerde Çanakkale tarımı, fiyatlar, hastalıklarla mücadele ve kurulacak Ezine Gıda İhtisas OGB ana madde oldu. İki günlük TZOB Eğitim Semineri’nde Oda Başkanlarına hukuk, odalar organizasyonu, muhasebe, personel, tescil, SGK, aidat uygulamaları, ZOBİS ve bilgi işlem uygulamaları, medya ve medya ile ilişkilerin yönetimi, teftiş ve yönetimde protokol konularında ayrıntılı bilgiler geçildi. Seminerde Oda Başkanlarının görüş ve önerileri alındı, bölge sorunları tartışıldı.

 Çanakkale Valisi Orhan TAVLI’nın başkanlığında Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılan tarımın tüm paydaşlarının buluşma toplantısına Çanakkale Ziraat Odası Meclis Başkanı Necmi MUTLU da katıldı. Sunum ve sohbet eşliğinde geçen toplantıda 2016 yılın değerlendirmesi ve 2017 de yapılabilecek projeler ile ilgili kararlar verildi. Meclis Başkanı Necmi MUTLU toplantı sonrası Vali Orhan TAVLI’ya Çanakkale tarımına verdiği destekten dolayı hediye sepeti takdim etti.

 21-23 Şubat tarihleri arasında Parion Otel’de düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Saroz Körfezi ÖÇKB (Özel Çevre Koruma Bölgesi) yönetim planı ikinci paydaş toplantısına Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyemiz Şener AKÇAY  da katıldı. Üç gün süren toplantıda 22 Aralık 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile “Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilan edilen Saroz Körfezi ÖÇKB’nin (Özel Çevre Koruma Bölgesi) denizel alan 538,76 km2, adalar dahil karasal alan 191,45 km2 olmak üzere tamamının Gelibolu ilçesi sınırları içerisinde kalan toplam alanın 730,21 km2 olduğunun anımsatıldığı toplantıda, daha sonraki uygulama hedefleri ve hedeflere ulaşmak için organize edilen faaliyetler sunumla aktarıldı. VİLDAN DİNÇ 

Hava tahmini

En yeni fotoğraflar

Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Çanakkale Havadan Foto Onur Kurnaz
Dur Yolcu Gece Ali Beyhan BEYAZLAR
18 Mart 1915 Yazısı Çanakkale Gece Ali Beyhan BEYAZLAR
Çanakkale Boğazı Işıltısı Ali Beyhan BEYAZLAR
Çanakkale Boğazı Tekneler Ali Beyhan BEYAZLAR
Çanakkale Boğazı Ali Beyhan BEYAZLAR
Çanakkale Gökyüzü Manzarası Ali Beyhan BEYAZLAR
Dur Yolcu ve Sahil Güvenlik Ali Beyhan BEYAZLAR
Design & Coding magicleaves.com